مقطع راهنمايي

* مبحث مجموعه ها

سر فصل مبحث مجموعه ها  

عدد اصلي يك مجموعه

نمودار ون

محاسبه تعداد زيرمجموعه ها

دو مجموعه مساوی

مجموعه مرجع

متمم یک مجموعه

اجتماع مجموعه ها

اشتراک دو مجموعه

دو مجموعه جدا از هم

چند خاصيت مجموعه 

تستهاي مجموعه  صفحه اول _ دوم _ سوم _ چهارم

مدرس  آقاي يوسف داستان دانشجوي دانشگاه شريف 

مسابقه براي بچه هاي درس خوان 

 

مدرس اين مبحث _ جناب آقان داستان _ براي عزيزاني كه بتوانند پاسخگوي سوالات بخش تست   باشند جوايزي را در نظر گرفته است .لطفا پاسخ هاي خود را به آدرس ايميل ايشان كه در پايين صفحه نوشته شده است ارسال كنيد 

  

قبل از حل تستها به نکات زیر توجه کنید:

  1. تستها از آسان به سخت مرتب شده اند

  2. برخی از تستها نیاز به نکاتی فراتر از کتاب دارد وبرای حل آنها معلومات بیشتری نیاز است وصرفا برای دانش آموزانی که خواهان شرکت درمسابقات مختلف مانند المپیادها هستند آورده شده است. مثلا چند سوال پایانی واقعا دشوار است وحل آن حتی برای دانش آموزان سالهای بالاتر نیز دشوار است.

  3. سعی کنید تمام فکر خود رابه حل سوال اختصاص دهید و تا آنجا که میتوانید برای حل آن تلاش کنید در نهایت اگر نتوانستید به جواب مراجعه نمایید.

  4. برای اینکه حالت مسابقه حفظ شود پاسخ تستها را فعلا قرار نداده ام اگر در تستی به هر دلیلی به مشکلی برخوردیدوسرانجام نتوانستید آن را حل کنید ومیخواستید که زودتر حل آن را بدانید با ایمیل به من اطلاع دهید تا شما را راهنمایی کنم.

  5. ارسال پاسخها برای شرکت در مسابقه کافی است فقط پاسخ هر تعداد از تستها  راکه حل کرده اید برای من بفرستید(مثلا 1.الف  و2. ب و...) مهم نیست که برخی از آنها را حل نکرده باشید و با هر تعداد تست پاسخی میتوانید شرکت کنید گرچه آنهایی که بیشتر پاسخ داده اند شانس بیشتری دارند.

  6. من پاسخ ایمیلهایتان و تعداد جواب درستتان را برایتان میفرستم. اگر خواستید اشکالهایتان در برخی تستها را علاوه بر ارسال تعداد جوابهای درستتان برایتان بنویسم آن را در ایمیلتان ذکر کنید.ضمنا نمره خود را از 37 حدس بزنید تا بعد از تصحیح ببینم چقدر موفق بوده اید.!

  7. ایمیل من yousef_dastan2001@yahoo.com  است . منتظر پاسخهای شما هستم . 

 

     طراحي صفحات توسط سايت كودكان دات او آر جي  ، هر نوع كپي برداري پيگرد قانوني دارد